2016 Renault Megane Sedan Neye Benzeyecek?

Muhtemelen ilk defa Franfurkt Otomobil fuarında tanıtılan Yeni Renault Megane’i görmüşsünüzdür ve Yeni Renault Megane Sedan’ın yada Yeni Renault Fluence’in neye benzeyeceğini tahmin edebiliyorsunuzdur. ( Yeni Renault Megane Hatchback’ı incelemek için tıklayınız )

2016-renault-megane-sedan

2016 yılının ikinci yarısında Bursa Oyak Renault Fabrikalarında üretimine başlanacak LFF proje kodlu Yeni Sedan otomobili henüz tam anlamıyla gören olmadı ve yol testlerinde bile henüz fotograflanmadı.

Proje aşamasında olan bu henüz gizli model için internette bazı tahmin çizimler mevcut. Bu tahmini çizimler Yeni Megane 2016’dan sonra gelecek sedan modelin çizgilerini anlayabilmemizi sağlayabilir. Ön kısmı kardeşi hatcback model Megane’in neredeyse aynısı olduğunu tahmin ettiğimiz bu model’in Türkiye gibi sedansever bir ülkede çok tutulacağı ortada.

Zaten Fluence ile yıllarca en yüksek satış rakamlarını yakalayan Renault bu modelle de iddaali gözukuyor.

Tahmini çizimlerinden gördüğümüz kadarıyla C sınııfı sedanlardan Volkswagen Jetta, Mazda 3 Sedan, Hyundai Elentra, Opel Astra Sedan, Ford Focus Sedan gibi otomobilleri ciddi bir rakip bekliyor.

Önümüzdeki günlerde belkide test için yollarda görebileceğimiz bu modelin tahmini çizim fotograflarından bazıları aşağıdaki gibi.

2016-renault-megane-sedan2 2016-renault-megane-sedan3

Bakalım 2016’nin ikinci yarısında Yeni Renault Megane Sedan ile birlikte ne gibi donanım ve teknik özellikler bekliyor.

Designed by ermanas