2017 Accent Blue’nun Varisi Belli Oldu

hyundai_verna-1

Şimdilik sadece Çin’de yenilenip satışa sunulacak 2017 Hyundai Verna Dünya gösterimini 2016 Chengdu Motor Show Fuarında yaptı. Hyundai Verna ismiyle uzak doğu pazarında ülkemizde Accent adıyla bilinen B sınıfı sedan gövdesiyle yer almakta.Ülkemizde de yakın zamanda Accent Blue modelinin yerini almasını beklenen gövde tipi çağın getirilerine ayak uydurmuş durumda.

hyundai_verna-2

Verna’nın dizayni Hyundai’nin akıcı tasarım felsefesi üzerine yapılmış. Tüm gövde parçaları yeniden tasarlandığı için, görünüşü devrimsel ve karmaşık gözükebilir. Çizgiler ve daha sık ve kontür bölgeler ise daha organize. L şeklinde LED farlarla birleşen ön kısım, Coupe tasarıma benzeyen tavan çizgisi ve öne doğru uzanan ara LED stoplar sayesinde akıcı tasarım tamamlanmış.

hyundai_verna-3

The 2017 Hyundai Verna ölçüleri 4,380 mm uzunluk, 1,728 mm genişlik, 1,460 mm yüksekliğe sahip teker açıklığı ise 2,600 mm

hyundai_verna-4

Yeni Verna’nın iç tasarımı ise önceki nesle göre alçak konumlandırılmış. Çin pazarı için özel üretilen bu model tümüyle siyah tonlarda iç kaplamalara ve bitişlerde krom detaylara sahip. Üzerinde 8″ dokunmatik ekran, bilgi ve eğlence sistemi bulunduran iç konsol, Yeni Elantradaki gibi sürücüye doğru konumlandırılmış. Elektronik klima, Motor start-stop butonu ve çok fonksiyonlu direksiyon sayesinde iç bölge çağın gerektirdiği özelliklere sahip.

hyundai_verna-5

2017 model Hyundai Verna Çin pazarında 1.4lt hacimli 100hp yada 1.6lt hacimli 123hp benzinli motorlarla ve bu motorlara eşlik eden A-6 hızlı manuel vites kutusu standart olarak satılacak. Opsiyon olarak ise 6 kademeli otomatik şanzıman satışta olacak. Bu satış teknik verileri ülkemize gelecek muhtemel modelin seçenekleri hakkında da bize fikir verebilir. Model 2017 başında uzak doğu ülkelerinde satışa çıkacak.

hyundai_verna-6

hyundai_verna-7

Designed by ermanas