2018 Yeni Volkswagen Polo İlk Kez Görüntülendi.

Volkswagen’in yeni jenerasyon 2018 Polo modeli ilk kez gerçek gövdesi ile görüntülendi.

VW’in B segmenti modeli Polo’nun halen satılmakta olan 5.jenerasyonu 2009 yılında görücüye çıkmış ve 2014 yılında da makyajlanmıştı. Açıkçası genellikle 6-7 yılda bir yenisi tanıtılan modellere bakıldığı zaman uzun bir makyaj süresine sahip olan model, 2017 Eylül ayında yapılacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak ve 2018 yılında da satışa sunulacak.

Kamuflajları ile test edilirken görüntülenen ve ardından dijital tasarım çalışmalarıyla nasıl görünebileceği simule edilen yeni kasa Volkswagen Polo, ilk kez gerçeke gövdesi ile görüntülendi. Daha önce yayınlanan dijital çalışmalara benzeyen bir tasarıma sahip olması ile dikkat çeken yeni Polo genel tasarım anlamında çizgilerini korusa da boyutlarında bir miktar büyüme olduğu rahat bir şekilde anlaşılabiliyor ve araç özellikle genişlik anlamında daha heybetli duruyor. Hatırlanacak olursa yeni Polo ile aynı platforma ve özelliklere sahip olan yeni Seat Ibiza Ocak ayı sonunda tanıtılmış ve boyutları ile neredeyse bir üst sınıfta bulunan abisi Leon’a yaklaşmıştı. Bu durum yeni Polo’da da aynen gerçekleşecek gibi görünüyor

Yeni nesil Seat İbiza gibi MQB A01 platformunda yükselecek olan 2018 Polo’da, 1.0 TSI ve 1.5 TSI benzinli motorların yer bulacağı kesinleşmiş durumda. Dizel cephesinde ise 1.4 litre veya 1.6 litrelik ünitelerin pazarlara göre değişkenlik gösterecek şekilde yeni Polo’da yer alması bekleniyor.

Yeni VW Polo’da aynen yeni Ibiza’da olduğu gibi büyük ve daha az tuşa sahip bir bilgi-eğlence sistemi kullanılacaktır ve kabindeki malzeme kalitesinde de iyileşmeler bekleniyor. Ayrıca birçok yeni modelde yaygınlaşmaya başlayan pasif ve aktif güvenlik sistemleri de yeni Polo’da standart veya opsiyonel olarak sunulacaktır. Modelin 2017 Eylül ayında yapılacak tanıtımından bir süre sonra satış sunulması ve 2018in ilk aylarında ülkemizde olmasını bekliyoruz. Fiyatı ise mevcut modele göre %5 seviyesinde artabilir.

Designed by ermanas