Bir İlginç Otomobil 1965 Peel Trident

1965 Peel Trident tek kişilik oturma yerine sahip geri vitese sahip olmayan bu yüzden de çoğu zaman elle park etmeyi gerektiren ilginç bir otomobildi.

Küçük boyutları sayesinde seri üretilmiş en küçük otomobil olarak Guinness Rekorlar Kitabında kendine yer edindi. Ancak Peel Engineering şirketi modelini geliştirip yenilemeye devam etti.

49 cc motoru sayesinde 38 mph (61 km / h) hızla ulaşabilen ve  “otomobil süpürgesi maliyeti ile salon otomobil konforu” olarak tanıtılan oromobilin ve “neredeyse yürümekten daha ucuz” olduğu söyleniyor (2.8 l / 100 km). Peel Trident, şeffaf plastik kubbe ile çevrelenmiş yeni bir gövde tasarımına sahipti.

Otomobil, sadece 3 vitesli ve geri vitesi olmayan şanzımana sahip olduğu için dışarı çıkıp park alanına itmesi gereken sürücüyü tek barındırabiliyordu.

Burada resimlenen şasi numarası E185, 1965 yılında toplandı ve Birleşik Krallık’da satışa sunuldu. İlk sahibi aracı Mart 2014’te sattı ve restore edildi, şimdi Amerika Birleşik Devletleri’nde sessizce oturarak 18-19 Ağustos tarihleri ​​arasında Kaliforniya, Monterey’de yapılacak açık artırmayı bekliyor

 

Designed by ermanas