Fiat’in Yeni Pick-up Modeli Fullback Satışa Çıkıyor

Fiat’in yeni pikap modeli Fullback, Comvex İstanbul fuarinda tanıtıldı.

image

Adını Amerikan futbolundaki hem defans hem de hücum pozisyonlarında oynayabilecek kadar dayanıklılık gerektiren kilit oyuncu tanımlamasından alan Fiat Fullback, 6 ileri manuel ve 5 ileri otomatik şanzımanla kombine edilebilen 2.4 lt’lik turbo dizel motorla boy gösterecek.

image

150hp ve 180hp güce sahip iki farklı versiyonun bulunacağı Fullback’te, iki motor seçeneğinin de 430 Nm maksimum tork üreteceği belirtiliyor. Aktarma, arkadan itişli (4×2) ve dört tekerlekten çekişli (4×4) olmak üzere iki seçenekle sunulacak

image

Tek kabinli, uzatılmış kabinli, çift kabinli ve kamyonet olmak üzere dört farklı karoser tipiyle satışa sunulacak olan modelin tüm versiyonları 1780 mm’lik bir azami yüksekliğe ve 3000 mm’lik bir aks mesafesine sahipken, genişlik değerinin ise 1815 mm olduğu açıklandı.

image

Tek kabinli versiyonlarda 5155 mm’lik uzunluğa sahip Fiat Fullback’in çift kabinli versiyonlarında ise uzunluk değeri 5285 mm’ye kadar yükseliyor.

image

Fabrika verilerine göre 100 kilometrede 6.3 litrelik yakıt tüketimi gerçekleştiren Fullback, üç farklı donanım seviyesi ile satışa sunulacak.

image

Giriş seviyesinde 7 adet hava yastığı ve Şerit Takip Sistemi gibi güvenlik donanımlarının standart olacağı modelin, Haziran ayının ortasından itibaren satışa sunulması bekleniyor.

Designed by ermanas