Honda BR-V Seçenekleri Açıklandı

Honda markası SUV ve Crossover kasa tiplerinde son zamanlarda dünya çapında ciddi bir atağa geçti. Ülkemizde de oldukça sevilen bir model olan CR-V’ye 1.6lt dizel-otomatik seçeneğinin de eklenmesiyle satışlar daha arttı. 1997-2007 yılları arasında üretilmiş olan B sınıfı crossover (sub-kompakt) modeli HR-V’yi yenileyen marka şimdi de aynı sınıfta bulunan BR-V modelini tanıttı.

honda-brv-türkiye-1

Honda BR-V modeli şimdilik Asya pazarı için satışa sunuldu ancak bu derece kullanışlı bir modelin Avrupa kullanım tarzına da fazlasıyla uyduğunu düşünüyoruz. 4453mm uzunluk 1735mm genişlik ve 1666mm yüksekliği ile ideal bir iç hacım sunan modelin 3. koltuk sırası da geniş aileler için oldukça iyi bir özellik olarak öne çıkıyor. Bu ölçüler ile Honda BR-V,  Dacia Duster modelinden uzunluk olarak 137mm ve yükseklik olarak da 40mm daha büyükken 87mm daha dar.

Boyutları ve kullanışlı yapısı ile tam da ülkemize göre olan modelin motorları da dikkat çekici. 1.5 litre atmosferik-benzinli i-VTEC motor 119ps güce ve 145nm torka sahipken CVT otomatik şanzıman ile tercih edilebiliyor ve bu kombinasyon 100km’de ortalama olarak 6.3lt yakıt tüketimine sahip. 1.5 litre turbo-dizel 100ps güce ve 200nm torka sahip olan motor seçeneği ise 6 ileri manuel şanzıman ile tercih edilebiliyor ve model 100km’de ortalama olarak 4.5 litre tüketim değerine sahip.
Gerek boyutları, gerek kullanışlılığı gerekse de motor seçenekleriyle Honda BR-V tam Türkiye standartlarına ve beklentilerine uyan bir model. Ülkemize gelip gelmeyeceği heniz belli olmasa da Dacia Duster’ın uygun fiyatı ve kullanışlılığı ile oldukça fazla sevilmiş olması umarız Honda Türkiye’ye örnek olur ve modelin gelmesi için gayret gösterirler.

 

 

 

Designed by ermanas