Renault Megane Estate Tanıtıldı

Renault Megane’ın satışına başlanmasından sonra şimdi de adı Sports Tourer olarak geçen ancak yeni kasada Estate olarak değişen Station Wagon modelin detayları açıklandı. Bir üst sınıfta bulunan Abisi Talisman ile oldukça fazla ortak nokta barındıran model gerçekten de şık bir görünüme sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

image

Bu tip bir aracı satın alanların büyük bir çoğunluğu bagaj hacminin HB modele göre çok daha fazla olması ve değişkenlik nedeniyle tercih ediyorlar. Ayrıca koltuklar yatırıldığı zamana ortaya çıkan devasa yük hacmi ile de büyük bir kullanışlılık sunuyor. Yeni Megane Estate’de bu özellikler bir önceki modele göre çok daha fazla geliştirilmiş ve 2.7mt uzunluğunda eşyalar koltukların yatırılmasıyla araca sığdırılabiliyor.
Koltuklar yatırılmadan da sunulan 580lt bagaj hacmi gerçekten de oldukça başarılı. Ayrıca çeşitli alternatifler sayesinde bu alanda güvenli bir şekilde yük sabitlemesi ve yerleştirilmesi yapılabiliyor. Ön ve arkada sunulan diz ve baş mesafesi de oldukça geniş ve yolcular rahat bir seyahat geçirebiliyor. Bu sayede Megane Tourer gerek bagaj büyüklüğü gerekse de sunduğu bölme seçenekleriyle sınıfının en kullanışlı araçlarından birisi oluyor denilebilir.

image

Kullanılacak motor ve şanzımanlar ise şu şekilde;

Dizel
dCi 90: 1.5lt turbo-dizel – 90ps güç – 6 ileri manuel şanzıman
dCi 110: 1.5lt turbo-dizel – 110ps güç – 6 ileri manuel veya 6 ileri EDC otomatik şanzıman
dCi 130: 1.5lt turbo-dizel + elektrikli motor – 130ps güç – 6 ileri manuel şanzıman
dCi 165: 1.6lt çift-turbo-dizel – 165ps güç, 380nm tork – 6 ileri EDC otomatik şanzıman (GT)
Benzin
TCe 100: 1.2lt turbo-benzin 100ps güç – 6 ileri manuel şanzıman
TCe 130: 1.2lt turbo-benzin 100ps güç – 6 ileri manuel veya 7 ileri EDC otomatik şanzıman
TCe 205: 1.6lt turbo-benzin 205ps güç, 280nm tork – 7 ileri EDC otomatik şanzıman (GT)
4Control ismindeki 4WS yani 4 tekerleğin de kontrol edilebildiği direksiyon sistemi 165ps dizel ve 205ps benzin motora sahip olan GT modellerinde standart olarak sunulacak. Bu sınıfta başka hiç bir modelde böyle bir özellik bulunmuyor. Yol tutuşu ciddi oranda arttıran bu sistem ile Megane GT sınıfının en dinamik sürüş özelliklerine sahip olabilir.

Yeni Renault Megane 4Control sistemi ile mükemmel yol tutuşu hedefliyor

Modelin 2016 Eylül ayı gibi ülkemizde satılması beklenirken fiyatının Megane HB modeline göre aynı donanım ve motor seçenekleri ile yaklaşık %9-10 civarında daha fazla olmasını bekliyoruz.

Yeni Renault Megane Estate Resim Galerisi;

Designed by ermanas