Renault’un Yeni Modellerindeki 4control Sistemi Nedir? Ne değildir?

talisman

 

Renault geçen hafta içinde İsveç kuzey kesiminde küçük bir kayak tesisinde 4control sisteminin tanıtımı için bir lansman düzenledi. Neredeyse 400 kadar satış eğitimcisi, satışçı seminere ve Yeni Mégane ve Talisman basın test sürüşleri katıldı. Ürün eğitimi dışında, katılımcılar modellerin güvenlik sistemlerinin yanı sıra yolda, test sürüşünü vurgulamak için farklı istasyonlarda ile donmuş göl üzerinde araba test etti.

allcars

Basın ve satış personeli Hem Talisman algılanan kalite düzeyi yüksek, çok iyi inşa edilmiş ve konforlu bir otomobil olduğu konusunda hemfikir. EDC vites kutusu da baştan çıkarıcı olduğunu düşünüyorla. Talisman, böylece Alman rakiplerine karşı gerçek bir rakip olacak.

4Control sistemi nedir?

4control

4Control teknolojisi elektronik araç dinamiklerini yönetir. Araç bilgisayarı sürekli araç davranışlarını izleyen kontrolör ile donatılmıştır: sürüş hızı, direksiyon açısı, tipi bu parametreler üzerinde vb, kontrolör arka tekerleklere uygun dönüş komutu gönderir. Aracın yörüngesi böylece modellenmiş olur ve sürekli düzeltilir.

4Control sürüş stiline göre hız  60 km/s in altındayken, arka tekerlekler 3.5 ° maksimum açıda, ön tekerleklere göre ters yöne çevirmek için tasarlanmıştır.  Bu teknoloji yüksek hassasiyetli sürüş sunuyor ve manevra yapmayı kolaylaştıyor. 60 km/s üzerinde ise arka tekerlekler ön tekerleklerin aynı yönde çevirir. Bu önemli hareket istikrarı geliştirir, virajlarda dış arka ucunu iter ve merkezkaç kuvveti dengeler. Bu sistem gücü artırarak güvenli bir şekilde zor virajları alabilir.

4Control acil ve zor frenleme durumlarında güvenliği artırmak için tasarlanmıştır. Direksiyon açıları entegre bellek ile, kontrolör her zaman bir “tehlikeli” durumu algılayabilir. Arka fren açısı otomatik olarak aracınızın dengede kalmasını sağlar.

Designed by ermanas