Yeni Ford Fiesta Testte Yakalandı

Sınıfında daima üst sıraları zorlayan ve Türkiye’de de oldukça popüler olan Ford Fiesta’nın gelecek neslinin prototipi ilk kez kameralara yakalandı. Fotoğraflara göre yeni Fiesta’daki en belirgin değişiklik, eski nesline göre biraz daha büyük boyutlarda olması. 2017 yılında Avrupa pazarına sunulacak olan Fiesta, bir süre sonra da Amerika pazarında satışta olacak.

image

Öngörülerin de desteklediği gibi yeni Fiesta, Ford ailesinin tasarım anlamındaki geleneklerini sürdürecek fakat güncel nesline kıyasla biraz daha büyük bir hacme kavuşacak. Tasarım dili hakkındaki ipuçlarının gelecek nesil Focus’tan geldiği Fiesta’da, arkaya doğru uzayan ön farlar ve geniş formdaki ızgara, tıpkı diğer Ford’larda görmeye alıştığımız bir biçimde olacak. Revize edilmiş B3 platformunun kullanılmaya devam edeceği Fiesta’da, artan boyutlardan ve dingil mesafesinden ötürü içerideki yaşam alanında az da olsa bir artış bekleniyor.

image

Boyutlardaki artışın yanı sıra Ford, Fiesta’yı sınıfındaki premium standartlarına uygun hale getirmek için elinden geleni yapmaya hazır. Auto Express’in haberine göre yeni Fiesta; kalite, rafinelik ve donanım anlamında seviye atlayacak olsa da, fiyat etiketinde bunun izleri bariz bir şekilde görülebilecek fakat Global B platformunun kullanımı uzun nesillerdir devam ettiği için, gelişim maliyetleri bir nebze sabit tutulacak.

image

4 silindirli motorların kullanımından büyük oranda vazgeçilmesi beklenen yeni Fiesta’da, içerisinde 1 litrelik ödüllü EcoBoost motorun da bulunduğu 3 silindirli motor seçeneklerinin daha baskın olması tahmin ediliyor. Aynı zamanda Auto Express’in bir diğer iddiasına göre, yeni Fiesta’da Sync 3 yazılımlı dokunmatik ekran ve aktif güvenlik önlemleri daha belirgin bir şekilde kullanılacak.

 

Designed by ermanas