Yeni Hyundai Elantra Türkiye fiyatları açıklandı

yeni-hyundai-elantra-fiyat

Güney Koreli Hyundai markasının kompakt sedan sınıftaki temsilcisi baştan aşağı yenilenen Elantra Türkiye’de satılmaya başlandı ve fiyatları da açıklandı. 1 benzinli ve 1 dizel olmak üzere 2 farklı motor ve 3 farklı şanzıman seçeneği ile satışa sunulan modelin fiyatı ise 56.590TL’den başlıyor.

Tamamen yeniden tasarlanan Audi tarzındaki ön panjur sayesinde modelin görünümü gerçekten de oldukça farklılaşmış. Ayrıca ledli gündüz farlarına sahip olan tampon ön panjur ile iç içe geçmiş ve bu da oldukça şık bir detay olmuş. Aracın aerodinamiğine olumlu katkıda bulunan bu tasarım anlayışı sayesinde rüzgar direnç katsayı değeri (cw) 0.27 olarak elde edilmiş ve bu da gerçekten çok iyi bir değer. Bu değerin düşük olması yakıt tüketimi ve aracın içindeki ses düzeyini olumlu bir şekilde etkiliyor.
Genel görünüm itibariyle boyutlarını saklasa da yeni Elantra bir önceki kasaya göre 2mm daha uzun ve 2.4mm daha geniş. Yükseklik ve iz genişliği ise değişikliğe uğramamış. Sonuç olarak boyutlarda önemli bir değişiklik gerçekleşmedi. (Uzunluk 4569mm x Genişlik 1800mm x yükseklik 1435mm x iz genişliği 2692mm)
Aracın şasisinde kullanılan yüksek dayanımlı çelik miktarı %53 olarak açıklanıyor ve bu değer günümüzde üretilen otomobillerin %21 değerinden oldukça yüksek. Bu sayede Hyundai oldukça katı kuralları bulunan Amerikan IIHS ve NHTSA kurumlarının yaptığı testlerden 5 yıldız almayı hedefliyor. Bu hedef standart olarak sunulacak olan bir çok güvenlik sistemleri ile çok da uzak görünmüyor.
Diğer taraftan aracın kokpiti bir önceki modele göre tamamen değişti. Modern ancak oyuncaklı görünüme sahip kokpit yerini artık daha tutucu ancak çok daha kullanışlı ve kaliteli görünen tamamen yeni kokpite bıraktı. Kokpitteki en dikkat çekici unsur ise 7 ve 8 inc genişliğinde Apple Car Play ve Android Auto bağlantı özelliğine sahip olacak olan eğlence sistemi. Bu sistem sayesinde akıllı telefonunuzun ekranını bu ekranda aynen görüp dokunmatik olarak komut verebiliyorsunuz.
Designed by ermanas