Yeni Renault Clio Tasarımı Nasıl Olacak

Renault önümüzdeki yıllarda piyasaya süreceği 5. nesil Clio için tasarım ve proje çalışmalarını sürdürüyor.

Tamamen yenilenecek olan Renault Clio’nun 5’inci nesili XJA kodlu projeye 2019 yılının yıldızlarından biri olacağına otomobil piyasasında kesin gözüyle bakılıyor. Önceki kasası olan Renaut Clio 4 ile otomobil piyasasında satış rekorları yakalayan Renault, B segmentinin yenilenip güncellenen trendlerine ayak uydurabilmek için Clio’nun tasarımını yeniliyor.

İnternet üzerindeki kaynaklarda ve yabancı otomobil basınında yenilenecek olan Clio’nun tasarımı ile ilgili dedikodular dolaşırken, serbest tasarımcılardan tahmini çizimler günyüzüne çıkmaya başladı.

Resimlerini paylaştığımız çizimler 2019 yılında piyasaya çıkması planlanan Renault Clio 5’in tasarımını ve görünüşünü tam olarak yansıtmazken, otomobil tasarım firmalarındaki uzmanlar tarafından markanın ilerleyen çizgisi ve segmentindeki trendler doğrultusunda tahmini çizimler olduğu için bize Yeni Renault Clio’nun görünümü ile ilgili fikir verebilir.

Firmanin proje gizliliği çerçevesinde imalat ve proje çalışmaları devam ederken, Yeni Renault Clio’nun B segmentinde yine yüksek satış rakamları yakalayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İç ve dış tasarımıyla tamamen yenilenecek olan Yeni Renault Clio 5’in 2019 yılında piyasaya çıkması planlanırken satış fiyatları ile ilgili bir bilgi henüz bulunmazken, güncel   2018 model Renault Clio’ların anahtar teslim fiyat listesini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Designed by ermanas