Yeni Renault Talisman, Almanlar Korksun!

talisman

 

Renault, yeni gözbebeği, Laguna modelinin yerini alacak yeni Talisman modelini dünyaya tanıttı. Volkswagen Passat’a rakip olmayı hedefleyen yeni Renault Talisman, 3 Mart 2016 tarihinden itibaren 100.500TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Talisman’ın üretimi için Fransa’daki Douai fabrikasına 420 milyon Euro yatırım yapılmış. Aracın geliştirme sürecinde 900 bin km pistte, 1 milyon km’nin üzerinde gerçek yolda test sürüşü gerçekleştirilmiş. Aracın kapıları 22 bin, camları 8 bin kez açılarak uzun yıllar sonra bile ilk günkü gibi kalması yönünde geliştirme yapılmış.


Talisman, tasarımı ile Renault’nun yeni çizgilerini taşıyor. Markanın tasarım direktörü Laurens van den Acker’in imzasını taşıyan araç büyük ve heybetli görünüyor.
Aracı önden incelediğimizde sıra dışı bir far tasarımı görüyoruz. Klasik farların üstünde, tampona kadar uzanan C formlu LED gündüz aydınlatmaları kullanılmış. Büyük radyatör ızgarasının üzerinde Renault’nun artık marka imzası olan büyük logosu öne çıkıyor.


Araç yandan dinamik çizgilere sahip. Ön tasarımda bahsettiğimiz ilginç far tasarımı yandan incelendiğinde de göze çarpıyor. Kaslı kapı altları Renault ailesindeki diğer üyeleri anımsatırken, tavan çizgisinin coupe araçlar gibi arkaya doğru alçaldığını ve kısa bagaj kapağı ile birleştiğini görüyoruz.

Talisman’ın arka tasarımında da LED desteği alınmış. Ayrıca tasarımıyla 3 boyut efekti verilmeye çalışılmış. Arka tamponun köşelerindeki iki simetrik egzoz çıkışı, aracın sportif göndermeleri arasında yer alıyor.

2 farklı ekipman seviyesi olan Talisman aşağıdaki donanımları içeriyor.

TOUCH: Yağmur sensörü, otomatik yanan farlar, elektronik klima, elektrikli park freni, ön ve arka park sensörleri, eller serbest park sistemi, cruise control ve 7’’ dokunmatik ekranlı R-Link 2.0 / Siyah kumaş koltuklar ve koyu renk iç ambiyans ve açık renk döşeme opsiyon

ICON: Otomatik uzun&kısa farlar, kör nokta uyarı sistemi, şerit takip sistemi, geri görüş kamerası, head up display, deri koltuklar, eller serbest açılan bagaj sistemi, Renault Multisense teknolojisi  ve 8, 7’’ dikey yerleştirilmiş dokunmatik ekranlı R-Link 2.0 / Standart siyah deri ya da opsiyon kahverengi deri koltuklar.

4Control sistemi Talisman’da opsiyon olarak sunuluyor.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar ise Talimanla ilgili şunları söyledi:

“Talisman Türkiye’de D segmentine yepyeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. D segmenti Türkiye pazarında özellikle son 3 yılda büyüme kaydediyor. 2015 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 45 gibi etkileyici bir artış ile 93 bin 400 adet olarak gerçekleşti. Renault Talisman’ı Türkiye’de 100.500 TL’den başlatan fiyatlarla 3 Mart 2016’da müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Segmentinde benzersiz teknolojik donanımları ve sürüş konforuna sahip Talisman ie pazarda en iddialı oyunculardan biri olmaya ve podyumda yer almaya hazırlanıyoruz.” dedi.

Renault Talisman’ın ve Tüm Renault Modellerinin Fiyatlarını görmek için tıklayınız..

Designed by ermanas