Yenilenen Opel Zafira 2017 Fotografları

Opel’in güncellenen Zafira’yı bu yıl 2017 model yılına yönelik olarak çıkartması bekleniyor ancak modelin fotoğrafları beklenenden daha önce bir web sitesinde ortaya çıktı.

2017-opel-zafira

Genelde resmi tanıtımdan önce otomobillerin bir kaç fotoğrafının internete sızmasına alışkınız ancak bu kez Zafira bir konfigürasyon benzeri resimler ile ortaya çıktı. Beklendiği üzere, Zafira bumerang tipi farlarını kaybetmiş. Bunun yerine MPV araç şimdi standart farlara sahip. Ön tampon da buna göre ayarlanmış. Modelin önceki prototiplerine ait casus fotoğraflarda bumerang farların kaldırıldığı belli olmuyordu, bunu bu zamana kadar gizlemeyi başaran Opel mühendislerinin yetenekleri takdire şayan. Bumerangların yerine güncellenen Zafira yepyeni bir    tampona kavuşmuş, tamponda ki yontulmuş görünümün yanı sıra modifiye hava girişleri ve sis lambalarıyla geliyor. Ön panjur da modifiye edilmiş, öndeki ışıklara Yeni Astra’dan biraz farklı ama yakın bir görüntü verilmiş.

2017-opel-zafira2

2017-opel-zafira3

2017-opel-zafira4

Zafira’nın yan profilinde ön kısma kıyasla fazla bir değişiklik yok. Arka kısımdaki değişiklikler de yine hafif. Arka lambalar, arka tampon, çamurluklar ve bagaj kapağında bazı değişiklikler var. İç kabinde ise yeni multimedya ünitesi, yeni direksiyon tasarımı, sadeleştirilmiş orta kısım ve genel olarak daha derli toplu bir görünüm karşımıza çıkıyor. R4.0 Intellilink sistemi ve OnStar özellikleri çok sayıda bağlanabilirlik fonksiyonu sunuyor, sürücünün Android Auto ya da Apple CarPlay aracılığı ile telefonunu otomobile entegre etmesine olanak veriyor.

2017-opel-zafira1

Designed by ermanas